Úvod » Běžecké tréninky » Novinky

Get ready for Prague Half and Prague Marathon

Připrav se na Sportisimo 1/2Maraton Praha 2020 a Volkswagen Maraton Praha s adidas Runners Prague a Runczech!

Do startovního koridoru se chystají tisíce běžců. Všichni poběží po stejné trati, ale každý z nich prožije jiný závod s jiným cílem. Buď při Sportisimo 1/2Maratonu Praha 2020 (28. března) nebo Volkswagen Maratonu Praha (3. května) rychlejší než soupeři, než kolegové z práce, než jsi byl v minulém roce, než ostatní očekávají, než předpokláš ty sám. Buď rychlejší než…

Startujeme jedenáctitýdenní přípravu na Sportisimo 1/2Maraton Praha, kterou bude možné prodloužit o pět týdnů a natrénovat tak i na Volkswagen Maraton Praha (3. května).
Hlavním trenérem je zkušený kouč a vynikající atlet Jan Pernica. Asistovat mu budou trenéři z adidas Runners Prague a z Running Mall.
Hlavní tréninky startují 14. 1. a budou se konat každé úterý od 18:30 hodin. Vybíhat se bude střídavě z adidas RUNBASE Prague – karlínského prostoru běžecké komunity adidas Runners – a holešovického Running Mall, kde má své zázemí RunCzech.
Příprava je určená pro každého běžce! Nezáleží na tom, zda si jdeš zlepšit svůj čas, nebo se do startovacího koridoru postavíš poprvé. Honza Pernica připravil 4 tréninkové plány pro 4 typy závodníků dle svých ambicí a aktuální výkonnosti. Každý účastník tak může pracovat na svých vlastních cílech.

VÍTĚZÍM
Běžec, který za všech okolností startuje z první lajny. Tréninku se věnuje 7 dní v týdnu a v závodě je jeho hlavním kritériem úspěchu dosažený čas. Také v tréninku trénuje přísně ve vyměřených zónách zatížení.

BĚŽÍM TEMPO
Běžec, kterému jde v závodě o kvalitní výkon, ale zároveň nemusí do cíle dobíhat v mrákotách. Tréninku se věnuje minimálně 5x v týdnu a i zde si hlídá své tempo běhu.

BĚŽÍM PRO RADOST
Běžec, který si jde závody především užít. Není pro něj tak podstatný výkon jako to, že vše zvládne bez problémů a často i s úsměvem na cílové pásce. Nechce se ani vyždímat v tréninku a mnohdy se raději přizpůsobí tempu skupiny.

BĚŽÍM POPRVÉ
Běžec, který zatím neví, kde jsou hranice jeho možností, a chce je závodem objevit. Jeho cílem je závod především dokončit ve zdraví. Teprve se učí metody běžeckého tréninku a jak poslouchat své tělo. Nikam nespěchá a charakterizuje jej běžecká střídmost.

Každý účastník dostane při svém prvním tréninku od trenérů KARTU BĚŽCE, na které bude personalizovaný tréninkový plán sestavený na základě výkonnosti dané skupiny. Karta běžce bude také sloužit na sbírání bodů za účasti na trénincích. Zúčastni se pěti hlavních úterních tréninků a zapoj se do slosování o zajímavé ceny, jako jsou BIBs na závody z Runczech série, nejnovější běžecké boty adidas, adidas běžecký outfit a mnoho dalšího…

ROZPIS HLAVNÍCH TRÉNINKŮ
8.1. INTRO SESSION v RUNBASE 18:30
14. 1. 1. trénink v RUNBASE
21. 1. 2. trénink v RUNNING MALL
28. 1. 3. trénink v RUNBASE
4. 2. 4. trénink v RUNNING MALL
11. 2. 5. trénink v RUNBASE
18. 2. 6. trénink v RUNNING MALL
25. 2. 7. trénink v RUNBASE
3. 3. 8. trénink v RUNNING MALL
10. 3. 9. trénink v RUNBASE
17. 3. 10. trénink v RUNNING MALL
24. 3. 11. trénink v RUNBASE + poslední rady před startem s trenéry

Kromě tréninků jsme si pro tebe připravili sérii workshopů na různá témata: výživa, regenerace, mindset… Postupně budeme přidávat termíny jednotlivých seminářů.
Ve středu 8. 1. v 19 hodin se uskuteční zahájení přípravného programu v adidas RUNBASE. Dozvíš se zde kompletní informace k celému přípravnému programu. To si nesmíš nechat ujít!

Všechny tréninky i workshopy budou zdarma, jedinou podmínkou k účasti je přihlášení přes aplikaci ADIDAS RUNNING (dříve Runtastic), prostřednictvím které můžete zároveň měřit své běžecké výkony! Kapacita na tréninky a workshopy je omezená, proto se nezapomeň přihlásit včas.
Applikaci stáhněte zde:
Android: https://www.runtastic.com/apps/android/runtastic/lite
iOS: https://www.runtastic.com/apps/iphone/runtastic/lite

DALŠÍ INFORMACE:
‒ V RUNBASE i v RUNNING MALL jsou dostupné šatny i sprchy v omezených kapacitách. Proto přistup do nich bude mít vždy jen prvních 60 běžců. Odložení osobních věcí bude možné pro každého
‒ adidas Runbase Prague: Pobřežní 78, Karlín
‒ Running Mall: M. Horákové 461/20, Holešovice
Pro více informací se připojte do facebookové skupiny adidas Runners Prague a navštivte web www.runczech.com.


#praguehalf
#praguemarathon
#adidasrunnersprague