Úvod » PIM Běžecký klub » Run Responsibly

Run Responsibly

Maraton s úsměvem, to je projekt Run Responsibly.

Doběhnout maraton s úsměvem a především ve zdraví – to je cíl snad všech běžců, kteří vyrážejí změřit svoje síly na dvaačtyřicetikilometrovou trať. K tomu, aby vše klaplo, je potřeba pravidelný trénink, dobrá výživa, regenerace a mnoho dalšího. Zkrátka běhat odpovědně, neboli Run Responsibly. Právě tak se jmenuje společný projekt běžeckého centra Running Mall a Rehabilitace Be Balanced, který čtveřici běžců pomůže užít si Volkswagen Maraton Praha před, po i během.

Vybraní běžci získávají tréninkový kurz MARATON RESPEKT, tudíž členství v unikátním běžeckém centru Running Mall zdarma, fyzioterapeutické konzultace s analýzou běhu zdarma, jídelníček a mnoho dalšího.

PRŮBĚH AKCE

20. 1. 2016 8:00 – 13:00 Představení účastníků, seznámení s trenérem, fyzioterapeutické vyšetření
10. 2. 2016 8:00 – 14:00 ranní běh se snídaní a prezentací o zdravé výživě v Running Mallu
13. 4. 2016 16:00 – 18:00 „kontrola“ v bebalanced a následný běžecký trénink v parku Hvězda
7. 5. 2016 __ Předzávodní proběhnutí s Michalem Vítů a program na podiu v Expu
17. 5.
2016
18:00 – 20:00 „Closing Party“ v Running Mallu

PŘEDSTAVENÍ ÚČASTNÍKŮ

Sašo Frič

Uběhnout maraton pro mě není jen dokončit sportovní událost - znamená to i skoncování s mým starým já. Skoncovaní s člověkem, který se nechal pohltit stresem z práce, z rodiny a přestal být sám sebou. Stres zaháněl nezdravým jídlem, uvolnění realizoval alkoholem a neměl síly prakticky na nic. Od října 2015 jsem zhubnul 16 kilo, do přípravy dávám úplně všechno a nepolevím ani v dietě, ani v tréninku.

Andrea Csirke

Běhat jsem začala asi před třemi lety a jsem věčnou začátečnicí. Běháním si zhuntuji tělo a dostanu se maximálně na úroveň půlmaratonu. Ten jsem dokončila, ale pak musím přestat, protože mě všechno bolí. Absolvovala jsem pár vyšetření, kde mi vždy něco doporučili, ale moc to nepomohlo. Potřebuji připravit tréninkový plán a zejména mít dohled nad svou přípravou, abych byla úspěšná a dostala se až na maraton bez větší újmy na zdraví.

Alice Hanková

Na loňském pražském maratonu jsem odstoupila kvůli nataženému hamstringu. Poslední roky mě provázejí svalová zranění, která mě vždy na několik měsíců vyřadí ze hry, a to se dost podepisuje na moji figuře, která v obdobích, kdy nemůžu běhat, kyne a kyne. Hledám pomoc profíků, abych si dál neubližovala, ale dostala se zase do formy.

Jindřich Gallo

Když jsem se po několika fyzicky lenivých studentských letech rozhodl na jaře minulého roku začít pravidelně běhat, věděl jsem, že mě má cesta za zdravějším a aktivnějším životním stylem dovede jednoho dne i na maraton. Po prvních několika stovkách uběhnutých kilometrů a úspěšném zdolání půlmaratonu jsem proto přijal výzvu mého kamaráda společně v roce 2016 uběhnout Pražský maraton. Ze své zkušenosti se cvičením jógy a fyzioterapií v Running Mallu mám plnou důvěru, že účast na projektu Run Responsibly se pro mne stane neocenitelnou zkušeností pro úspěšné zvládnutí této výzvy.